Jsem REAListka

Telefon +420 327 304 890
zahrada

Léto přeje bazénům

Mít krásný bazén nestačí. Je potřeba o něj také pečovat, zejména ho pravidelně čistit. Jedině tak bude voda v něm čistá a průzračná.

Čistá voda v bazénu není utopie, ale fakt, pokud budete dodržovat určité zásady. Patří k nim především pravidelné měření a upravování pH, dezinfekce a čištění.

Jednoduše a snadno

Při ošetřování vody byste měli udržovat hodnotu pH na hodnotách 7-7,4, kterou můžete sledovat speciálním testrem. Tím lze také hlídat obsah chloru ve vodě – jeho množství by mělo být od 0,3 do 0,5 mg/l. Chcete-li vodu vyčistit co nejjednodušším způsobem, pak sáhněte po chloru. Real dezinfekce vody je koncentrovaný chlorový prostředek, kterým můžete bez obav dezinfikovat pitnou vodu ve studních či bazénech. Lze jej použít na všechny nenasákavé povrchy, plochy a předměty kolem domu i v domácnosti. Jeho účinné látky ničí bakterie, kvasinky, plísně, viry a řasy, a navíc odstraňují mastnotu, odolnou špínu, skvrny a pachy.

Co dělat, když je voda zelená, hnědá nebo páchne

Občas se může stát, že ačkoliv o bazén pravidelně pečujete, voda v bazénu zezelená. Není třeba ji vypouštět a znova napouštět. Opět stačí použít co nejrychleji účinný chlorový přípravek, který zajistí bleskovou dezinfekci vody a zlikviduje přemnožené řasy a viry. I v tomto případě pomůže Real dezinfekce vody, který nejen vyčistí, ale taky zabrání tvorbě řas, zakalení a udrží dno a stěny bazénu čisté.

Zakalení vody totiž způsobuje obvykle vysoká frekvence užívání bazénu, vysoké teploty i vydatný déšť. Příčinou může být zanesený filtr, což vyřešíte úpravou hodnot pH a vyčištěním filtru. Hnědou barvu způsobuje vysoká koncentrace železa nebo manganu, a i to vyřešíte „šokovou“ terapií chlorem. No, a pokud máte pocit, že je z bazénu cítit chlor, může to být paradoxně způsobeno nedostatkem tzv. účinného chloru. Opět stačí upravit hodnoty pH a zkontrolovat obsah chloru, případně použít přípravek s chlorem.