Jsem REAListka

Telefon +420 327 304 890
Interior of modern white apartment living room kitchen 3d render

3 mušketýři pro rychlý úklid

I úklid před vánoci může být rychlý a účinný, stačí dodržet naše desatero!

Desatero úklidu pro prosinec:

  1. Uklízejte shora dolů – v místnosti začínáme lustrem, končíme podlahou.
  2. Uklízejte od okna ke dveřím – pokud hodláte mýt i okna, nezapomeňte začít rámy.
  3. Končete koupelnou a toaletou – tyto místnosti se při uklízení ostatních částí domu či bytu snadno zašpiní a tak je ideální s nimi úklid končit, zejména pokud hodláte při úklidu ještě sprchovat domácí rostlinstvo.
  4. Neváhejte sklidit nepoužívané drobnosti – svátky jsou ve znamení rozkošných drobnůstek, které nám přináší potěchu a adventní náladu. Často však doplní ostatní svícny, vázičky a pamětní drobnosti a společně se podílí na hromadění prachu v domácnosti. Proto zkuste část drobností na svátky uklidit do uvolněných krabic od výzdoby.
  5. Používejte správné vybavení – do základní uklízecí sady patří utěrka z mikrovlákna a výkonný vysavač, někdo nedá dopustit na parní čistič. Zvažte pravidelné používání rukavic – dlouhé máčení rukám příliš nesvědčí.
  6. Nepracujte sama – pokud to jen trochu jde, zapojte členy rodiny. Jestliže se jim podařilo se ve chvilce nepozornosti vytratit, pusťte si alespoň vaši oblíbenou hudbu. Někdo při uklízení poslouchá audioknihy – můžete tak mít doma naklizeno a ještě v detektivce odhalíte vraha!
  7. Spolehněte se na 3 mušketýry – základními prostředky pro rychlý úklid jsou Real skla & tvrdé povrchy, Real Maxi antistatic nebo aromatherapy a Real multifunkční. A protože i tři mušketýři byli ve skutečnosti čtyři, doporučujeme na velké povrchy Real green clean plochy a podlahy.
  8. Nenechte se vtáhnout do zapomenutých zásuvek – otevřela jste starou zásuvku, plnou dokumentů a různých dalších papírů? Teď není čas je přebírat a začítat se do korespondence ze střední školy.
  9. Koberce vysávejte proti směru vlasu – dostanete z nich ještě více špíny.
  10. I v zimě lze peřiny nechat vyvětrat venku – největším nepřítelem roztočů je UV záření – pokud je trochu hezký den a nebydlíte přímo u silnice, nechte si nadýchat ložní prádlo přírodou, bude se vám pak spát jako v peřince.

Všechny potřebné mycí prostředky najdete a koupíte na www.zeniteshop.cz.